Halvin hinta
65€
Keskihinta
75€
Lyhin matka-aika
7 t 30 min
Keskim. kesto
10 t 20 min
Busseja per päivä
3
Etäisyys
527 km
Jos haluat saada lipun edullisesti, suosittelemme varaamaan sen mahdollisimman ajoissa ja välttämään ruuhka-aikoja.
Lippu reitille Málaga–Castellón de la Plana maksaa keskimäärin 75€, jos ostat sen lähtöpäivänä, mutta edullisimmillaan liput voivat maksaa vain 65€.
Reitillä Málaga–Castellón de la Plana kulkee päivässä yhteensä 3 bussia, joista 2 on suoria yhteyksiä. Vaihtoyhteyksien välttäminen on siis melko helppoa.
Matkan pituus on 527 km, ja ma 14. heinäk. matka-aika on suorilla bussiyhteyksillä keskimäärin 10 t 20 min . Jos kuitenkin ajoitat matkasi oikein, matka-aika voi olla vain 7 t 30 min .
Hitaimmilla busseilla matka kestää 12 t ja sisältää usein ainakin yhden vaihdon, mutta budjettimatkailija voi onnistua säästämään niillä rahaa.
Omion suositus on juna, sillä se on suosituin matkustustapa yhteysvälillä Málaga–Castellón de la Plana Omion käyttäjien keskuudessa. Jos hinta on tärkein, valitse matkustustavaksi bussi – lipun hinta on edullisimmillaan 77€. Jos aika on kortilla, juna on paras vaihtoehto – matka-aika on parhaimmillaan vain 6t 52m. Jos haluat minimoida hiilijalanjälkesi, juna on paras valinta, sillä sen päästöt ovat vain 0.2 - 0.5kg. Lippujen hintahaarukka riippuu matkustustavasta: bussi maksaa keskimäärin 77€ ja juna noin 89€.
Etäisyys: 527 km
Bussi | Suosituin Juna |
---|---|
79€ Keskihinta Halvin | 98€ Keskihinta |
10t 27m Keskimääräinen kokonaiskesto 9t 57m Kyydissäoloaika + 30m Lisäaika* | 7t 22m Keskimääräinen kokonaiskesto Nopein 6t 52m Kyydissäoloaika + 30m Lisäaika* |
0.5 - 1.3kg Hiilipäästöt | 0.2 - 0.5kg Hiilipäästöt Edullisin |
![]() Suosituin linja-autoyhtiö | ![]() Suosituin rautatieyhtiö |
Suorat yhteydet | Suorat yhteydet |
Lisäaika: osuus matka-ajasta, joka kuluu esimerkiksi lähtöpaikkaan siirtymiseen, turvatarkastukseen tai vaihtoihin.
Yhtiö | Lähtöaika | Kesto | Saapumisaika | Vaihdot | Liput |
---|---|---|---|---|---|
![]() | 15.30 Malaga, Estación de Autobuses | 12t00 | 3.30 Castellón de la Plana, Estación de Autobuses | 1 vaihto | |
![]() | 19.30 Malaga, Estación de Autobuses | 11t30 | 7.00 Castellón de la Plana, Estación de Autobuses | 0 vaihtoasuora | |
Tämä on päivän viimeinen bussi. |
Etsi tämän matkan kaikki päivämäärät ja ajat
Etäisyys 527 km |
Bussimatkan keskimääräinen kesto 9t 57m |
Halvimmat liput 77€ |
Bussilähdöt päivässä 3 |
Suora bussiyhteys 2 |
Nopein bussi 11t 30m |
Ensimmäinen bussi 01:00 |
Viimeinen bussi 23:25 |
Alsa ja BlaBlaCar tarjoavat edullisia linja-autoliput Málaga – Castellón de la Plana -matkallesi Omiossa alk. 74 €! Löydät parhaat vaihtoehdot helposti vertailemalla aikatauluja ja lippuja.
Alsa on Espanjan suurin linja-autoyhtiö. Brittiläisen National Expressin tytäryhtiönä Alsa liikennöi lukuisilla alueellisilla, kansallisilla ja kansainvälisillä reiteillä ja kuljettaa vuosittain yli 300 miljoonaa matkustajaa. Alsalla on vaikuttava määrä kalustoa erilaisilla mukavuuksilla ja palveluilla. Alsa Normalin kyydissä on ilmainen WiFi, WC, jalkatuet ja viihdepalvelu, kun taas Alsa Supra, Alsa Eurobus ja Alsa Premium tarjoavat ylellisempiä palveluja tietyillä reiteillä. Standard-lippujen lisäksi Alsalta voi ostaa myös Minimum-, Reduced- ja Flexible-lippuja tietyille reiteille.
Alsa – bussiyhteydet Málaga – Castellón de la Plana:
Löytääksesi edullisimmat bussiliput paikasta Málaga paikkaan Castellón de la Plana, seuraa näitä vinkkejä:
Aloita etsintäsi nyt ja vertaile lippujen hintoja parhaan tarjouksen löytämiseksi!
Tässä on linkkejä muille sivuille, joilta tarvitsemasi tiedot voivat löytyä.